Gdzie kupić Kontakt
Producenci
Aqua-Speed Speedo gWinner Arena Aqua Sphere
Kontakt
Zamówienie telefoniczne:

801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl

Biuro Obsługi Klienta: bok@asport.pl

Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Polecane strony

Jak wybrać strój kąpielowy?

Wybierając się pierwszy raz na basen koniecznie trzeba kupić odpowiedni kostium kąpielowy. Na rynku mamy bardzo duży wybór strojów, także te niezwykle estetyczne, ale jeśli wiemy, że będziemy w nim tylko pływać na basenie, postawmy bardziej na wygodę niż na estetykę. Absolutnie nie kupujmy stroju jednoczęściowego lub dwuczęściowego z falbankami, wycięciami, sporym dekoltem itp. W przeciwnym razie będziemy się nieustannie martwić, że coś nam się odchyli, poluzuje, rozwiąże i pływanie nie będzie komfortowe. Oczywiście wybór stroju pływackiego nie oznacza, że będziemy kiepsko wyglądać, wręcz przeciwnie - można bez problemu kupić strój, w którym wygląda się kobieco, ale który nie utrudnia przy okazji pływania. Świetnym wyborem jest w tej sytuacji strój kąpielowy push up.

Odpowiedni strój kąpielowy na basen jest jednoczęściowy, dobrze przylega do ciała, jest wygodny, nigdzie nie obciska ani nie obciera. Jeśli kupimy strój za duży lub za mały, to na pewno nie będzie nam się w nim dobrze pływało. Bardzo dobrym wyborem jest kostium z tkaniny odpornej na działanie chlorowanej wody i promieni UV, w którym zastosowano takie technologie, jak np. Waterfeel X-Life, Endurance+®, Waternity, Chlorina Resistance DARWIN PBT czy Newport.

Podczas pływania duże znaczenie układ ramiączek. Jeśli są one poprowadzone równolegle do siebie, a dodatkowo plecy są mocno wycięte, to na pewno nie będziemy się czuć tak wygodnie jak w kostiumie z ramiączkami skrzyżowanymi z tyłu w sposób, który obrazują poniższe przykłady:Część modeli jest na tyle zabudowa z tyłu, że ramiączka są równoległe do siebie, a mimo to pływać się w takich kostiumach komfortowo.

Bardzo wygodnie pływa się w kostiumach o przedłużonych nogawkach lub bardzo zabudowanych. Takie kostiumy można z powodzeniem wykorzystać nie tylko pływając rekreacyjnie, ale i podczas profesjonalnych treningów.Dobry kostium po dłuższym użytkowaniu nie może się rozciągać, prześwitywać ani blaknąć. Dlatego zawsze warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z opisem danego modelu. Nie znaczy to, że strój musi być gruby. Marki Arena i Speedo posiadają w ofercie modele, które są cienkie jak druga skóra, ale mimo to nie rozciągają się nawet po wielu godzinach spędzonych w basenie.

Kilka dobrych rad przed zakupem stroju kąpielowego:
  • kup kostium jednoczęściowy, będzie wygodniejszy,
  • strój powinien dobrze przylegać, ale nie może się wrzynać w ciało i uwypuklać fałdek,
  • w ciemnych kolorach na krytej pływalni z małą ilością światła dziennego wygląda się korzystniej,
  • jaskrawe kolory dobrze wyglądają w miejscach, które chcemy podkreślić,
  • dwuczęściowe stroje i jednoczęściowe, ale pełne ozdób są niewygodne, niekomfortowe i po prostu nie na miejscu na pływalni,
  • kostium powinien być uszyty z materiału odpornego na chlor, trwałego, nie rozciągającego się nawet po długim użytkowaniu.