Gdzie kupić Kontakt
Producenci
Aqua-Speed Speedo gWinner Arena Aqua Sphere
Kontakt
Zamówienie telefoniczne:

801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl

Biuro Obsługi Klienta: bok@asport.pl

Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Polecane strony

Co zabrać ze sobą na basen?

Idąc na basen potrzebujemy podstawowego wyposażenia, do którego można zaliczyć strój kąpielowy lub kąpielówki, czepek, klapki basenowe i ręcznik, najlepiej szybkoschnący.

Kąpielówki

O tym, jak wybrać kostium kąpielowy piszemy TUTAJ. Z kąpielówkami jest podobnie jak z kostiumami, powinny one bardzo dobrze przylegać do ciała, ale nie obcierać i nie krępować ruchów. Przede wszystkim muszą być wygodne. Wybierając kąpielówki warto zobaczyć czy materiał, z którego je wykonano, jest odporny na działanie chlorowanej wody i promieni UV oraz czy jest na tyle dobrej jakości, że nie będzie się rozciągał ani przecierał podczas użytkowania. Krój kąpielówek jest z kolei kwestią indywidualną.

Czepek

Na większości basenów wymagane jest noszenie czepków ze względów higienicznych, poza tym włosy, szczególnie te długie, mogłyby zatykać filtry oczyszczające wodę. Dobrze dobrany, przylegający do głowy czepek wykonany z silikonu lub lateksu chroni włosy przed zmoczeniem się i szkodliwym działaniem chloru. Specjalnie z myślą o kobietach zaprojektowane zostały czepki na długie włosy. Mają one specyficznie ukształtowany tył, łatwo się je zakłada i są bardzo rozciągliwe - pod przedłużoną częścią czepka bez problemu zmieszczą się włosy spięte w kucyk. Jeśli wiemy, że nie będziemy zbyt często chodzić na basen, to wystarczy kupić czepek z lycry lub poliestru. Nie chroni on włosów przed zamoczeniem, ale bardzo łatwo się go zakłada. Czepki dla dzieci wykonane są na ogół z silikonu, dzięki czemu cechują się elastycznością i dobrym przyleganiem do głowy, są trwałe i komfortowe, a także odporne na rozdarcie. Można wybierać wśród wielu wzorów i kolorów.

Klapki basenowe

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia na basen są klapki. Zabezpieczają przed przenoszeniem i zarażeniem chorobami skóry stóp. Powinno się ich używać będąc w szatni i przechodząc do basenu. Klapki zostawia się tuz przy basenie, tak by wychodząc z wody zaraz je ubrać. Używamy ich również pod prysznicem. Modele dobrej jakości, jak np. klapki firmy Speedo mają antypoślizgową podeszwę ze żłobieniami, a także są wygodne i dopasowane do kształtu stóp. Poza tym powinny być odporne na uszkodzenia, trwałe i mieć szeroki pasek przytrzymujący stopę lub całkiem zakryty przód. Wykonywane są standardowo z miękkiego i lekkiego tworzywa typu EVA (Aqua-Speed, Demar) lub szybkoschnącego PCV (Arena). Klapki przydają się nie tylko na basenie, ale i na kempingu, pod prysznicem czy na plaży.
Wybierając klapki dla dziecka zwróćmy uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, żłobienia na podeszwie i jej przyczepność do mokrego podłoża, a także sposób w jaki przytrzymują stopę. Klapki dla dzieci muszą dobrze trzymać stopę dziecka, nie wykoślawiać jej i dlatego najlepsze będą modele typu chodaki lub klapki z paskami z tyłu.

Ręcznik

Bardzo dobrym wyborem jest zabieranie ze sobą na pływalnię ręcznika szybkoschnącego. Ma mnóstwo zalet i dużą przewagę nad ręcznikiem tradycyjnym: jest lekki, pakowny, chłonie kilkakrotnie więcej wody niż zwykły ręcznik i bardzo szybko wysycha. Ręczniki te są wykonane z mikrowłókna, które jest bardzo chłonne, wystarczy tylko przyłożyć materiał do skóry, a nie tak jak w tradycyjnych modelach trzeć skórę. Niektóre szybkoschnące ręczniki dostępne w sklepie Asport posiadają specjalne antybakteryjne wykończenie, dzięki czemu można ich dłużej używać bez obawy o to, że na ich powierzchni rozwiną się groźne dla nas szczepy bakterii, jak również grzyby i pleśnie. Mikrowłókno, z którego są one zrobione, jest wyjątkowo cienkim połączeniem przędzy poliamidowej z poliestrową. Dzięki porowatej strukturze wchłania siedem razy więcej wody niż samo waży oraz 3 razy więcej wody niż klasyczna bawełna, z której robione są inne ręczniki. Tego rodzaju ręczniki są niezwykle praktyczne, znajdują zastosowanie nie tylko na basenie, ale i w podróży, na kempingu, biwaku oraz na plaży. Ręcznik szybkoschnący można nabyć w cenie już od 19 zł.