Gdzie kupić Kontakt
Producenci
Aqua-Speed Speedo gWinner Arena Aqua Sphere
Kontakt
Zamówienie telefoniczne:

801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18

Zamówienia: sklep@asport.pl

Biuro Obsługi Klienta: bok@asport.pl

Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Polecane strony

Jakie okularki wybrać?

Okularki są niezbędne, kiedy pływamy na basenie, w jeziorze bądź w morzu. Poprawiają widoczność pod wodą i zapobiegają podrażnieniom oczu spowodowanymi chlorem. Niestety często kupujemy byle jakie okularki sugerując się ich ceną lub wyglądem, a potem dziwimy się, że zsuwają się one z głowy albo są za ciasne, lub źle przylegają i wlewa się do nich woda. Tymczasem właściwy wybór okularków jest w gruncie rzeczy prostą sprawą. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakiego ich rodzaju potrzebujemy oraz jak je mierzyć.

Wybierając okularki pływackie trzeba sprawdzić czy dobrze przylegają do twarzy. Najlepiej ubrać je i lekko przycisnąć do oczu. Dobre okularki wtedy "przyssają się" i chwilkę pozostaną w tym stanie oraz będziemy się w nich czuć naprawdę komfortowo. Większość okularków ma uniwersalny rozmiar, ale mimo to nie każde będą pasowały na daną osobę. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano uszczelkę, ponieważ od tego zależy wygoda noszenia. Okulary na gąbce nie są zbyt komfortowe w noszeniu, poza tym wlewa się przez nie woda. Okularki na przysysającej się gumie są najlepszym wyborem. Dobrze przylegają, nie podrażniają skóry, często mają wymienne, regulowane noski.

Innym kryterium wyboru jest nosek. Jeżeli jest on stały, nieregulowany, to na ogół okulary są bardzo wytrzymałe. Jednak modele z tym rodzajem noska nie pasują do każdej twarzy. Uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego są wymienne, regulowane noski. Jeżeli nosek zniszczy się lub zgubi to zawsze można go wymienić, a dzięki regulacji osiągamy najlepsze dopasowanie zarówno do wielkości i kształtu nosa, jak i do rozstawu oczu.

Kupując okularki warto zwrócić uwagę, jakie mają gumki. Regulowane są najlepsze, pozwalają na doskonałe dopasowanie okularów do obwodu głowy. Bardzo dobre są podwójne gumki, które gwarantują, że okulary nie zsuną nam się z głowy i będą doskonale przylegać do niej.

Profesjonalne okulary to tak zwane okulary szwedki. Nie mają one gumek przytwierdzonych na stałe, są małe, a pływak może dobrać je indywidualnie ze względu na to, że zamiast nosków mają sznurek. Często jest do nich dołączana luzem gumka. Są to okulary dla zawodowców, nie polecane początkującym pływakom. Jedna z ich cech, do której ciężko się czasem przyzwyczaić, jest to, że głęboko wchodzą w oczodoły - nie każdemu się więc będzie dobrze w nich pływało.Dla osób, które mają wadę wzroku, powstały okulary korekcyjne do pływania, z wymiennymi szkłami. W okularach tych istnieje możliwość indywidualnego doboru korekcji szkieł, w zależności od wady w każdym oku. Okulary te koniecznie powinny być pokryte warstwą Anti-Fog, przeciwdziałająca zaparowywaniu szyb oraz posiadac filtr UV.Okularki z lustrzaną powłoką zapobiegają widzeniu refleksów świetlnych na wodzie. Dzięki temu unikniemy oślepienia i bólu głowy.Poza tym widoczność pod wodą w takich okularach jest bardzo dobra.Kupując okulary pływackie warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak filtr anti-fog, zapobiegający zaparowaniu szybek, lustrzane szybki czy filtr UV. Praktycznym rozwiązaniem jest też wymienialny, regulowany nosek, plastikowe etui służące do przechowywania i transportu oraz materiał z którego zrobiona jest uszczelka - najlepszy będzie silikonowy, ze względu na to, że dobrze przylega wtedy do twarzy i nie przepuszcza wody. Kolor jest sprawą drugorzędną, najważniejsze są wygoda noszenia oraz funkcjonalność okularków.

Zakup okularków nie jest dużym wydatkiem, najtańsze modele dziecięce można dostać w naszym sklepie już od ok. 15 zł. Natomiast nie warto oszczędzać na tym sprzęcie. Wyższa cena oznacza również bardzo dobrą jakość, trwałość i komfort.